Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №18 "Ромашка" Жовтоводської міської ради

 





Безпека дитини.

 Шановні батьки!                                                       

                Саме досвід батьків дитина переймає в процесі її становлення, як особистості, саме від них вона вперше дізнається про Всесвіт, про те, що добре, а що погане. 

Досвід – це модель поведінки, яка формується під час вирішення певних життєвих ситуацій за програмою: «певна умова — певне рішення». Інакше кажучи, потрапляючи у подібну ситуацію людина діє за раніше сформованою схемою. Саме цим моделям поведінки ми повсякденно навчаємо своїх дітей. Ось чому, насамперед, батькам дуже важливо знати та дотримуватися  елементарних правил безпеки в житті та побуті.

«Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе та зміцнюєш людську гідність».             

В. О. Сухомлинський                                                                                                                                                                                  

Важливо знати! Коли дитина бачить, що батьки завжди вимикають все газове та електрообладнання, виходячи з приміщення, своєчасно ремонтують пошкоджені розетки, вимикачі та інші електроприлади, слідкують за тим, щоб балкони та сходові клітини в під’їзді не були захаращені, паркують свій автомобіль таким чином, щоб він не стояв на пожежному гідранті та не перешкоджав проїзду іншим автомобілям, у тому числі й спеціальному транспорту служб швидкого реагування, у неї формуються корисні звички та позитивний світогляд. Таким чином, батьки, які завжди готові допомогти ближньому, дбають про власну  безпеку та безпеку оточуючих, можуть бути впевненими, що їхня дитина вчинятиме так само, а відповідно забезпечить власну безпеку і собі, і своїм дітям в майбутньому. Ваша звичка позитивно, по-доброму реагувати на оточуючий світ, дотримуватися правил безпеки життя, як наслідок, буде чудовим прикладом також і для інших людей.

 «Найвища перемога ― це перемога над самим собою. Це означає перемогти свої негативні думки, навчитися їх контролювати, навчитися контролювати свої емоції».  

Анастасія Нових                                                                                                

На зміну весні прийшло більше осяяне і зігріте сонечком літо, але в довгий літній день  нас може очікувати небезпека.

Завдяки тому, що світить сонечко і суха трава, листя та сухостої здатні дуже легко спалахнути через необачність та недбалість людей. Хочемо нагадати вам, що маленька іскра здатна швидко вирости у неконтрольовану стихію вогню. Така пожежа може знищити доволі великі площі, перекинутись на будівлі, загрожувати здоров’ю та життю людей. Будьте обачними не грайтесь з вогнем, не розпалюйте вогнища.

Інша небезпека може спіткати Вас під час сильних поривів вітру, які доволі часті в літку. Тому хочемо нагадати, що під час сильного вітру, буревію не варто виходити на вулицю. Безпечніше буде у власному помешканні, але необхідно щільно закрити вікна в квартирі. Якщо сталося так, що негода застала Вас на вулиці пам’ятайте, що небезпечно ховатися під деревами, особливо старими, не ходити під електропроводами, триматися подалі від старих будівель, адже вітер може зірвати частину покрівлі та травмувати перехожих поряд людей.

У літню пору учні закладів освіти пішли на довгождані канікули. Але, щоб пройшли ці дні весело та незабутньо необхідно зробити їх безпечними. Давайте нагадаємо собі кілька правил і візьмемо їх на озброєння:

  1. Причиною пожежі може стати неправильне користування електроприладами: електочайниками, електрокип’ятильниками, прасками, телевізорами, комп’ютерами, холодильниками.
  2. Якщо засидівся перед телевізором чи комп’ютером, пам’ятай, що шкодиш не лише своїм очам, але й наражаєш себе на небезпеку через можливість виникнення пожежі. При перегріванні електроприлади можуть самозагорятися. Обов’язково давай перепочивати і своїм очам, і телевізору.
  3. Не можна одночасно вмикати кілька електроприладів, адже перевантаження електромережі призводить до пожежі.
  4. Коли є бажання допомогти мамі й попрасувати речі, пам’ятай, що залишати без догляду ввімкнену в розетку праску не можна.
  5. Підігріваючи собі їжу, пам’ятайте, що цей про це не можна залишати без нагляду.
  6. Не забувайте перевіряти чи вимкнули Ви воду, газ та світло.
  7. Коли Ви знаходитесь самі удома пам’ятайте, що розваги мають бути безпечними. Не грайтеся сірниками, дуже небезпечно запалювати їх в приміщеннях, на балконах чи горищах. Ви можете тільки уявити, яке лихо може статися через це.

В разі, якщо виникла пожежа чи інша небезпечна ситуація не панікуй, відразу зателефонуй до Служби порятунку за номером «101».

Пам’ятайте! Ваша дитина копіює Вас в усьому: у словах, вчинках, поведінці. Таким чином дитина пізнає світ, навколишню реальність. Дитина вчиться відпочивати, працювати, реагувати на ті чи інші життєві ситуації. Саме тому вкрай важливо кожному дорослому пам’ятати, що своєю позитивною поведінкою, добрими вчинками, шанобливим ставленням до оточуючих, дотриманням правил поведінки, суспільної моралі та правил безпеки ми закладаємо не тільки майбутнє нашої дитини, але й суспільства в цілому. Все залежить від нас самих. Благородність виховується благородністю. Добро породжує добро!